info@octavia3klub.cz
octavia3klub
img

ÚVOD / NÁVODY / VAG DPF


VAG DPF

img

VAG DPF

Krátký popis

Aplikace, která slouží k monitorování stavu filtru pevných částic (DPF). Pomocí ní můžete kontrolovat regeneraci filtru, sledovat "živé hodnoty" z filtru a kontrolovat jeho celkový stav.

Návod

VAG DPF je aplikace, která slouží k monitorování stavu filtru pevných částic (DPF). Pomocí ní můžete kontrolovat regeneraci filtru, sledovat "živé hodnoty" z filtru a kontrolovat jeho celkový stav. Ke správnému připojení aplikace k autu potřebujete:

■ podporovaný OBD2 adaptér
■ telefon se systémem Android a funkcí Bluetooth
■ aplikaci VAG DPF (Google Play)

Pokud nevíte jaký adaptér použít, odzkoušený je například tento..

Jak se připojit:

1. Zapněte zapalování min. do polohy 2
2. Vložte OBD adaptér do OBD portu zespodu volantu na levé straně palubovky
3. V nastavení Bluetooth ve vašem telefonu spárujte vložený OBD adaptér s vaším telefonem (párovací kód je 1234)
4. Otevřete aplikaci VAG DPF
5. V levém horním rohu obrazovky klikněte "Connect" (aplikace začne komunikovat s OBD portem)
6. "Refreshněte" stránku potažením nahoru pro aktualizaci, OBD poskytne aplikaci nejnovější hodnoty vytažené z DPF..
7. Objeví se Vám všechny dostupné hodnoty, pojďme si je vysvětlit..


Vysvětlení jednotlivých polí:

Soot Mass Calc. (g)
■ hmotnost spálitelného popílku, který se ve filtru uchytil od poslední regenerace *(jakmile tato hodnota dosáhne cca 21-22g, začne automatická regenerace), *po regeneraci by tato hodnota měla být maximálně cca 5g

Regen. Duration (min)
■ pokud je v momentu čtení hodnot aktivní regenerace, zobrazuje počet minut, jak dlouho už regenerace běží *(obvykle do 10-15minut)

Distance Since Last Regen. (km)
■ ujetá vzdálenost od poslední automatické regenerace

Time Since Last Regen. (min)
■ počet minut od dokončení poslední automatické regenerace

Oil Ash Residue (g)
■ jedna z nejdůležitějších hodnot.. Je to váha nespálitelného olejíčku, který se postupně v DPF hromadí a dosáhne-li své maximální hodnoty (80g), DPF se musí buď mechanicky vyčistit, nebo vyměnit za nové *(DPF filtr v O3 dosáhne této kritické hodnoty někde kolem 340 tisíc km, pokud je auto provozováno tak, jak má.. Tedy hodnota zaplnění např. v mých 170 000km by měla být 40g = 50%..)Další pole se týkají jen tlaků a teplot na DPF, tedy pro běžného uživatele už naprosto zbytečné hodnoty a ty které by měly zajímat, tak je znají..

Zbytek údajů: Aplikace kromě hlavních čtverečků zobrazuje také kilometrový nájezd vozidla, typ motoru, typ softwaru auta, typ hardwaru, graficky znázorňuje regeneraci (filtr nahoře zčervená), při regeneraci zobrazuje také kolik g. popelu spálí za 1km a po regeneraci naopak ukáže, kolik g. popelu se obnoví ve filtru za 1km. Suma sumárum, za málo peněz hodně muziky a pokud Vám vaše auto není lhostejné a zajímá vás, co se s ním děje - super aplikace pro Vás a stojí pakatel.. Tak aspoň podpořte vývojáře aplikace tím, že si ji neukradnete..